اسلاید کتاب

اسلاید کتاب (10)

گیاهخواری از دیدگاه علم تغذیه

معمولا هنگامی که از گیاه خواری صحبت به میان می آید بسیاری از افراد نگران سلامتی خود و یا فرزندانشان می گردند و بلافاصله یک رژیم غذایی بدون گوشت را رد می کنند، زیرا بسیاری عقیده دارند که یک رژیم غذایی فاقد گوشت و تخم مرغ فاقد مواد غذایی کافی برای رشد بدن و بخصوص فاقد مقدار کافی پروتیین می باشد. ولی آیا واقعا یک رژیم غذایی فاقد انواع گوشت ها (قرمز،سفید و دریایی) و تخم مرغ از نظر مواد غذایی، بخصوص پروتیین ها دچار کمبود است؟ این کتاب به پاسخ این سوال از دیدگاه علمی میپردازد.

 

گردآورنده:  دکتر فرامرز علوی مقدم 

آموزش آشپزی گیاهی (دروه سه جلدی )

این کتاب مجموعه ای از غذاهای متنوع ایرانی و خارجی را به شما عرضه می کند . شما پس از کمی تمرین، با نحوه کاربرد لبنیات و ادویه جات و نقش مهم آنها در ترکیب با سبزیجات و حبوبات آشنا می شوید وقادر خواهید شد خوشمزه ترین و متنوع ترین غذاهای گیاهی را تهیه کنید .

در دستورهای آشپزی این سه دوره، وجود پنج عامل یعنی خواص مواد، عطر، طعم، هماهنگی مواد و زیبایی غذا در نظر گرفته شده و به این ترتیب سعی نموده ایم دستور غذاهایی کاملا سالم، مغذی و خوشمزه را ارایه کنیم .

شاید به نظر برسد که آشپزی گیاهی امکانات را محدود می نماید و غذاهای متنوع در آن وجود ندارد؛ ولی واقعا چنین نیست. ما با ترکیب صحیح و متناسب غلات، حبوبات، سبزیجات و مخصوصا لبنیات و ادویه جات، می توانیم غذاهای خوشمزه بیشماری تهیه نماییم .

گردآورنده: بزرگمهر گلبیدی

Well-Known Persian Vegetarian Recipes

 

A concise yet comprehensible book on the science of vegetarianism and nutrition , this book highlights vegetarianism and its virtues from the viewpoint of healthy diets for the discerning reader who prefers a healthy veggie -base diet while meticulously featuring a step by step guide as how to make the most well-known recipes and delicious dishes in the Persian cuisine.

By: Bozorgmehr Golbidi

كتاب آشپزی گیاهی نزد ملل مختلف

این كتاب بی نظیر كه حاوی 220 دستور آشپزی ملل مختلف جهان به همراه 62 عكس رنگی است؛ حاصل بیست سال تجربه ی كورماداسا ، یكی از مجرب ترین و برجسته ترین اساتید هنر آشپزی گیاهی است كه برنامه های آشپزی او شهرت جهانی دارد و در قسمت های مختلفی از جهان كلاس های آشپزی گیاهی ارائه می كند. دستورات آشپزی گیاهی كه در این كتاب عرضه شده است از نظر علم تغذیه و تامین تمام مواد مغذی مورد نیاز بدن، یك مجموعه غذایی كامل و بی نقصی را تشكیل می دهد. به راستی كورماداسا در انتخاب دقیق مواد ،تركیب هماهنگ آنها و ایجاد مزه های شگفت انگیز ،انسان را به حیرت وا می دارد.

 برگردان: بزرگمهر گل بیدی 

آموزش آشپزی گیاهی غذاهای ایرانی

این کتاب صرفا" به هدف ارایه غذاهای گیاهی ایرانی تهیه شده و در آن چگونگی استفاده از جایگزین های گوشت مانند پنیر کورد، سویا، مامسان، گوشت گیاهی و محصولات دیگر نشان داده شده است. همچنین سعی شده است در تنظیم دستورهای غذایی، الگویی به شما ارایه شود تا در کلیه غداهای ایرانی گوشت را حذف کرده و جایگزین های آن را قرار دهید.

گردآورنده:  بزرگمهر گلبیدی 

آشپزی گیاهی

هنر آشپزی بدون گوشت! چگونه باید پخت!

مساله تغذیه برای انسان عصر حاضر یکی از مهم ترین مسایل ضروری حیات به شمار می رود، زیرا نوع تغذیه علاوه بر اینکه بر سلامتی جسم تاثیر مستقیم دارد در سلامتی روح و روان نیز بی تاثیر نیست؛ زیرا قسمتی از انرژی حاصل از سوخت غذا به قدرت فکر و کلام تبدیل می شود. با توجه به این اصل اساسی لازم است تلاش کنیم غذاهای مورد مصرفمان علاوه بر تامین مواد لازم و مورد نیاز بدن حتی الامکان عوارض منفی جانبی در ارگانیزم بدن به جای نگذارند. امید است با آشنایی به طرز تهیه و مصرف غذاهای گیاهی و بهره مندی از فواید آن، روزی شاهد رواج فرهنگ غذایی سلامت بخش در جامعه باشیم.

گردآورنده: رزا اسد الهی - قیصری 

آشپزی با استاد

بیش از 200 دستور آشپزی گیاهی با استاندارد جهانی 

این کتاب با نشان دادن مزه های دلچسب در ترکیب غذاهای گیاهی جذابش، ما را هنرمندانه و استادانه به سفری لذت بخش در جهان غذایی سوق میدهد. این کتاب دومین اثر ارزشمند کورما در ارایه آشپزی گیاهی ملل مختلف جهان است.

برگردان: بزرگمهر گل بیدی 

مزه ی برتر

این كتاب نتیجه تحقیقات پزشكی مدرن در رابطه با سلامتی و رژیم گیاهخواری و فواید آن با هفتاد دستور مشهور آشپزی گیاهی ملل مختلف جهان را در اختیار شما قرار می دهد. كتاب مزه برتر به شما می آموزد تا چگونه به صورت شگفت انگیزی زندگی تان را با تغییر در برنامه غذایی تان بهبود بخشید. با یک شام ایتالیایی چطوری: سوپ مینسترون خوشمزه همراه با اسپاگتی با کوفته سبزیجات در سس گوجه فرنگی، تکه های کدوی سوخاری شده، کالزونه داغ سبزیجات و یک تکه کیک مخصوص برای دسر، همچنین دستور تهیه غذاهای خوشمزه ی گیاهی ملل مختلف از جمله خاورمیانه، چینی، هندی، فرانسوی و مکزیکی به شما یاد داده خواهد شد و مهم تر از همه، این که تهیه تمام این غذاها بسیار ساده، سریع و بدون دردسر می باشد.

 برگردان : بزرگمهر گلبیدی ، ندا خاکی، حوری مقبلی 

كتاب آشپزی گیاهی هند باستان

تاریخچه كهن گیاه خواری و فلسفه ی غنی آشپزی گیاهی در هند باستان، به عنوان یكی از مصادیق بارز فرهنگ انسانی، علاوه بر هنر موسیقی، معماری و ادبیات، در تاریخ جهان رخ می نمایاند. آشپزی گیاهی هند باستان با داشتن بیش از 120 دستورآشپزی فوق العاده با طعم های بی نظیر در تركیب ادویه های گوناگون كه مزه های شگفت انگیزی به غذا خواهد بخشید، شما را در تهیه غذاهای اصیل هندی راهنمایی خواهد كرد. در این كتاب ساده و عملی، با گوشه هایی از این دانش آشپزی، در تركیب ماهرانه و استادانه ادویه جات برای ایجاد طعم های استثنایی آشنا خواهید شد.

برگردان: بزرگمهر گل بیدی

كتاب هنر آشپزی گیاهی

این كتاب گل چینی از متنوع ترین غذاهای گیاهی را در ده بخش پلوها ، سوپ ها، دال ها، آش ها، نان ها، خوراك ها، خورش ها، ماكارونی ها، كوفته ها ، دلمه ها، میان غذاها، چاشنی ها، شیرینی ها و دسرها، شیرینی های خام، كیك ها و نوشیدنی ها عرضه می كند.

علاوه بر آن نقش ادویه جات و لبنیات و خواص آنها و نكات مهم در نحوه ی استفاده از آنها در آشپزی گیاهی مورد بحث قرار می گیرد. كتاب (هنر آشپزی گیاهی) پرفروش ترین كتاب آشپزی گیاهی در ایران است كه ترغیبمان می كند كه تجربه كنیم، بیاموزیم و از آن لذت ببریم.

گردآورنده: بزرگمهر گل بیدی

Our Instagram